O KLUBU

Něco o nás:

 Historie:

 Jak to všechno vzniklo… I přes to, že jsme se těmto řádkům snažili vyhnout a bránili jsme se jim, bylo by přeci jen dobré uchovat zde odpověď na otázky jak, kdy a proč. Většina klubů začíná své vyprávění o partě kluků, kteří spolu již od raného dětství brázdili rodná sídliště, luhy a háje na fichtlech, simsonech, čezetách a jiných jawách, o srazech u pumpy na návsi nebo na benzínce a posléze o založení klubu. Ne tak my. Známe se jen pár let, mnozí z nás na motorce seděli jednou, dvakrát, někteří nikdy. Ale důležitý byl pro nás pro všechny sen, který si každý z nás snil nad obrázky Harlejů v motocyklových časopisech a knihách, zrychlený tep při pohledu na hřmící stroje projíždějící vůkol a platonická touha to taky někdy „mít“. Jeden jsme však tenkrát nevěděli o druhém. Velký Manitou to viděl i zželelo se mu bratrů, poslal je tedy do hor tam, kde země dotýká se hvězd a slunce hladí vrcholky hor, aby se setkali a hovořili spolu u velikého množství ohnivé vody o velkém kroku.
A tak byl v březnu roku 2009 ustaven spolek nazvaný na památku místa založení Bizon Hill a posléze přidán přídomek Mountain Riders, aby na vědomí bylo dáno, že hory jsou nám nejen naším domovem i naší obživou, ale i místem, kam se budeme vždy vracet, pokud bychom do nížin sešli. A pak jsme sedli na stroje a jeli krajinou…Enjoy Easy Ride!
 

 

 

Minulost:

 Tak takhle to bylo psáno na stránkách klubu v roce 2012. Bohužel čas nezastavíš a někdy nezastavíš ani myšlenky, který nejsou zrovna po vůli všem. A tak se stalo, co stane se asi i v jiných partách. Názory se rozdělily a tak klub osazením zeštíhlel. Ne všechno jen díky názorům, taky se postupně někteří vydali cestou podnikání a nebo prostě dali přednost srdíčkům. Rodinný život stal se pro ně prioritou – všechna čest. Teď se snažíme i v malém počtu onen sen žít dál a budujeme klubovnu, kde se budeme moci scházet. Asi jen ty hory nám budou chybět v názvu klubu a našich srdcích…..We go on!

 
 
 
 

Současnost:

 V současné době pokračujeme v budování naší základny. Probíha stavba pevného pódia.
Vylepšujeme venkovní posezení. Plánujeme zvětšení klubovny o přilehlou garáž.
Daří se nám dál pořádat zaběhnuté akce a snažíme zlepšovat jejich organizaci a kvalitu. Přidali jsme další akci při zakončení sezóny a rádí bychom v tom pokračovali i letos. Stále ještě trváme na postoji, že menší rodinné akce jsou lepší a hezčí než veliké srazy a obrovské davy lidí, kde nikdo nikoho pomalu nezná.
Jezdíme společně po mejdanech a srazech. Cestujeme na motocyklech po Česku, Evropě i Americe. V roce 2015 se část členů vydala poznat Route 66 v USA. V roce 2016 jsme projeli Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Rakousko. Letos jsme projeli cesty po Skotsku a Anglii. 
Co se týká klubování… trochu jsme se rozrostli a tak je víc rukou na práci i víc nápadů a inspirací, jak vylepšit klubovnu i kam a za kým jet. Prostě a jednoduše……pohoda.
 
 
 
 
 2019
 

2022